TVOJA DUŠA TÚŽI POČUŤ TVOJ HLAS.

ŽENSKÉ SPEVAVÉ KRUHY

Kto som

Volám sa Elena Petrus.

Bývam v Matúškove a mojou zabudnutou vášňou je hudba. Milujem hudbu na každom kroku.

V dospievaní som ale často nevyhovovala merítkam spoločnosti čo sa týka profesionality, umiernenosti a dôležitosti môjho talentu. Bola som pre druhých príliš hlasná, temperamentná, nešla som podľa pravidiel a nedefinovala som sa cez dokonalosť môjho talentu. Jednoducho som chcela len spievať. Neviem, kedy som uverila, že mám svoj hlas umlčať. Teraz nastal čas, aby som znova svoj hlas začala používať Nie pre druhých, ale pre môj tlkot srdca. Pre dušu, ktorej spievam,keď je smutná. Zo srdcom, keď je veselé.

Prečo spievať

Prechádzala som cez rôzne nástroje a terapie, ktoré mi pomáhali vypínať racionálnu myseľ, aby som sa dostala bližšie k duši. Vedela som, že všetko, čo potrebujem, je práve v mojej duši ukryté. Náš životný štýl nás ale odvádza od seba samých. Niekedy je nutné vyhľadať pomoc z vonka. Uveriť múdrosti toho druhého. A dovoliť mu pomôcť našemu srdcu. Keď sa tak stane, zrazu začíname veriť v naše vlastné schopnosti. Veriť, že Boh nám naozaj dal všetko, čo potrebujeme a nie je nutné hľadať pomoc z vonka. A tak som objavila vlastný hlas. Hlas, ktorý som z celej duše nenávidela. Hlas, kvôli ktorému som bola milovaná a nenávidená. Vedela som, že moja duša potrebuje počúvať môj hlas. Ale moja myseľ odmietala celé moje telo, takže aj hlas. Cez rôzne vrstvy bolesti  a strachov som sa dostala až k môjmu hlasu. Uverila som, že môj hlas je liečivý. Pre moju dušu, srdce aj telo. Poďme zodvihnúť náš hlas, nech sa naša duša a srdce započúva do nášho hlasu. Jedno, čo Ti niekto na Tvoj hudobný talent povedal, Tvoj hlas si dostala pri narodení a môže sa Ti stať najväčším pokladom, ktorý si kedy vlastnila. Hlasom môžeš prebudiť všetky Tvoje zmysly, talenty, dary a všetko bohatstvo, ktoré v sebe nosíš, no už si zabudla, že ich máš.

Kde nás nájdeš

Každú stredu v Matúškove o 18 00   si nachádzame čas a darujeme pozornosť a lásku našej duši cez spev. 

KAM PRÍSŤ?

Presnú adresu Ti prepošlem cez sms, keď sa budeš prihlasovať na spevavý ženský kruh. Prihlásiť sa môžeš cez emeil, skype ,alebo moje telefónne číslo, ktoré nájdeš v kontaktoch.

KTO SMIE PRÍSŤ?

Je to ženský kruh, takže každá žena, ktorú táto téma oslovuje. Nie si povinná spievať. Môžeš tu len tak byť a nechať na seba pôsobiť silu ženskej prítomnosti.

ČO POTREBUJEŠ?

Vlastný hlas, hudobný nástroj, bubon, chrastítko, paličky, triangel, tlieskajúce ruky, tancujúce nohy.

ČO BUDEME ROBIŤ?

Oddýchneme si. Precítime vlastné telo. Poďakujeme si, že sme si darovali tento čas. A začneme spievať.

Čo sa môže stať? Varovanie.

Ak začneš počúvať na samu seba, začnú sa diať v Tvojom živote veľké malé veci. Môžu Ťa potešiť, ale aj zneistiť. Ale budeme tu pre Teba, takže Tvoja vlastná cesta do Tvojej duše  môže začať.

DETI ?

Poprosím Ťa, aby si svoje lásky nechala doma. Aby si si dovolila dve hodinky v týždni darovať len sebe. Dala šancu započúvať sa do tlkotu svojho srdca.