TOČ SA

19.05.2018

Prichádza na mňa čas, kedy mi zase ženská spoločnosť vadí.

Znervózňuje ma toľko prijatia, objatí a lásky. Otvára nožík vo vrecku, keď počujem " ženské kruhy".

Vnímam odpor k tomu, čoho sa mám zbaviť. Ako veľmi nechcem zmeniť uhol pohľadu.

A potom príde čas, keď viem, že medzi Vás musím. Balím kufre, moje červené šaty a fialové sukne. Pred vchodom sa nadýchnem a vchádzam.

" Ahooooooj" počujem na moju adresu. Vetám, ako som im chýbala verím. Verím že sú úprimné a hovorím to môjmu srdcu. Že to nie je pretvárka. Rozhodla som sa im veriť.

"Poďte na tanečnú meditáciu " hovorí Andrejka skoro ráno a ja viem, že tanec, spev, môj hlasný dych uvoľňuje moje ego, uvoľňuje moje staré definície, ktoré už dávno nie sú pravda, no napriek tomu im verím. Uvoľňuje moje telo a ja som pripravená počúvať na moju intuíciu.

Zavriem oči, aby mi nebolo trapné tancovať, a hýbať sa tak, ako moje telo chce. V dôvere začínam hlasno dýchať a počúvať na seba samú. Moja roztočená sukňa a ruky zdvihnuté dohora roztáčajú najprv vánok, potom vzduch, a prosia vietor, aby pohol neviditiľné.

" Toooč saaa " hovorí môj hlas a dýcham hlasnejšie. Verím, že môj dych, vdýchnutý bohom, bohyňou má užasnú silu. Nie len dych, ale aj môj hlas. Spievam, vydávam spevavé zvuky a počúvam svoj hlas.


Tak toto je nástroj na mágiu? Môj hlas  a môj dych? To, čo nosím stále pri sebe? Pohyb môjho tela? Panvy? Podbruška? Tam je ukrytá moja mágia ženy? Naučila som sa spievať a dýchať s podbruška. Tam je ukrytá naša, moja ženská sila.


" Tooč saaa" dýcham do týchto slov a rozvibrujem celé telo. Počujem ako sa moja sukňa točí a vzduch dostáva hlas. Tak toto je mágia.

Dostávam ďalšiu prosbu, aby som urobila spevavé ženské kruhy. Budem toto volanie ignorovať? Alebo pôjdem do toho? Mám tri magické nástroje. Dych, spev a moje telo v tanci.

PRÍDEM