PRIAJATIE versus ZMENA

18.05.2018

"ZMENA aj PRIJATIE sú oboje plnohodnotné.Oboje nám prinášajú požehnanie. Preto je jedno, akou dnes cestou pôjdeš. Či budeš život meniť, alebo ho dnes necháš, aký je. Oboje je v poriadku."

Som na nohách už 18 hodín a vraciam sa z náročnej služby v nemocnici domov. V aute si púšťam hudbu, ktorá mi nepomáha, aby sa mi oči nezavierali. Zrazu som zažila niečo nové, čo ešte nepoznám.
Pred tým sa mi oči v aute od únavy zavierali, a zaspávala som.Teraz ostali oči otvorené, a môj mozog mi zahral v mysli film.Zrazu som mala pocit, že som na dvojprúdovke a môžem ísť kľudne do ľavého pruhu.

Skutočnosť bola taká, že som vošla do protismeru a v poslednej chvíli sa vrátila späť.Zvláštna skúsenosť, kde mám oči otvorené a predsa sa mi pred očami odohráva iný film, ako je realita.
Ešte som nenašla prácu, ktorá by ma aj živila, ale aj ma neohrozovala na živote.

Nenašla odvahu mať menej a teda menej pracovať.Nenašla odpovede, ako túto situáciu zmeniť. A tak sa denne rozhodujem život prijímať, aký je.
Viem, sieť je plná úžasných šťastných príbehov, ako niekto pracuje v tom, čo ho baví. Plná dobre mienených rád. No tým, ktorým to nejde...tí mlčia.

Ako to teda je, ak niečo nejde? Aj dnes prijímam deň, ako je. Cítim vďačnosť, že som mohla na najbližšej pumpe zastaviť a pol hodinu si v aute pospať, aby som sa domov vrátila živá.                 ( ešte že mám tmavé sklá, lebo sa hanbím, keď ma niekto uvidí chrápať v aute)

Viem, zase protiklad. Som plná protikladov. Mám plány a túžby, len.. ktoré sú naozaj pre môj život potrebné a kde sa musím naučiť situáciu prijať, ako je?                                                 ZMENA aj PRIJATIE sú oboje plnohodnotné.Oboje nás učia lekcie, ktoré inak nemáme šancu spoznať.

MOJA NAJSILNEJŠIA A NAJŤAŽŠIA LEKCIA JE, VECI PRIJAŤ, AKO SÚ.

VIDIEŤ V NICH POŽEHNANIE, VĎAČNOSŤ, VÝZNAM.

Denne si pripomínať, že šťastie je to, čo je tu. Nie, až keď dosiahneme naše plány, túžby, ciele.

ŠŤASTIE JE TU.